MAXimaal

Wie kent eigenlijk tienercentrum MAX en haar MAX partynights, haar zondagse lounges, de speciale feesten voor groep 8-ers en brugpiepers eigenlijk niet?
MAX biedt de tieners van onze stad dát wat anderen hen niet kunnen en ook niet willen bieden, een uitgaansgelegenheid voor hén alleen. Het biedt de ouders van die tieners wat ze ook nergens anders vinden: het gevoel dat hun toch nog jonge kinderen lol hebben in een veilige omgeving.

Max zetelt in het vroegere centrum van de Stichting Welzijn aan de Olympiaweg, zonder buren, en dus zonder overlast, vlak bij de sportvelden en de Zegerplas, met een groot parkeerterrein voor de deur.

En die stichting MAX draait voor honderd procent op vrijwilligers! Alles wat er aan geld binnenkomt, wordt gelijk geïnvesteerd in gebouw en voorzieningen. En die voorzieningen mogen er zijn, zeker na de grootse opknapbeurt tijdens de afgelopen zomervakantie. Een grote, fris geverfde, discozaal met een echte DJ box in de nieuwe bar gebouwd. Daarnaast is er een loungeruimte die vol staat met banken waar de jongelui kunnen hangen, chillen, of wát ze op die leeftijd ook met elkaar doen. Kortom, wie daar nooit is geweest, moet er zeker eens gaan kijken! Dan kun je gelijk je oud papier kwijt, want de opbrengst daarvan gebruikt MAX weer om af en toe artiesten in te kunnen huren.

Ik heb me jaren afgevraagd waarom de gemeente zoveel geld verstookte in onderzoek naar de haalbaarheid van een volwassenendisco. Tenslotte nemen de alomtegenwoordige festivals, ook in Alphen aan den Rijn, snel de functie van dat zeventiger jaren fenomeen over. Na tienduizenden Euro’s kosten wist de gemeente het eindelijk ook: geen disco! Maar voor de echte jongeren, vanaf groep 12, zijn festivals geen optie, om de doodsimpele reden dat ze daar niet welkom zijn, en omdat ze geen vervoer hebben. Gelukkig maar, want het uitgaansleven van twintigers is natuurlijk geen goede omgeving voor twaalfjarigen die nog vier jaar lang NIET mogen drinken!

Kortom, Alphen beschikt met MAX over een echt jeugdcentrum!

Alleen heeft dat jeugdcentrum een probleem, of eigenlijk drie problemen: De Gemeente, Welzijnsstichting Participe en de Alphense politici.
De gemeente omdat die eigenlijk wil dat MAX zichzelf onder de vleugels van Participe schuift, zodat er niet elk jaar weer een nieuwe beslissing over subsidiëring genomen hoeft te worden. Participe omdat daarmee ook het laatste stukje onafhankelijk welzijnswerk onder deze paraplu wordt gebracht. De politiek omdat ze allemaal het probleem van onze jeugd wel kennen, er eigenlijk geen cent voor over hebben, maar dat natuurlijk niet hun kiezers in het gezicht kunnen gooien.

En waar gaat het nou helemaal om?
Nou, het is natuurlijk te gek voor woorden dat de gemeente MAX voor een luttel bedrag van ongeveer € 15.000 subsidieert, en dat Participe, zelf zwaar gesubsidieerd, zelfs een groot deel van die subsidie aan (te hoge) huur terugkrijgt. Terwijl het gebouw Nb. kampt met nogal wat achterstallig onderhoud. Daarbij, je hoeft toch geen rekenwonder te zijn om in te zien dat als Participe MAX niet voor slechts € 15.000 overneemt. Dat gaat die club toch minstens een halve kracht kosten om de zaak te leiden. Dat alleen is het dubbele van de kosten die subsidiëring met zich mee brengt.
Brengt Participe dan meer expertise, en meer competentie in? Ook niet, in de vrijwilligersgroep zit meer competentie dan Participe ooit bereid zal zijn daaraan te spenderen. Vrijwilligers die zich juist daarom niet door Participe medewerkers willen laten vertellen wat ze moeten doen en laten. Dát kunnen ze zelf wel beter!

Nee, onze politiek moet eens spijkers met koppen slaan. Dat gebouw van MAX gaat nog jaren mee als er één keer goed onderhoud wordt gepleegd. En MAX kan zichzelf jaren bedruipen met een subsidie van slechts 15.000 Euro. Goedkoper krijgt de gemeente dat nooit voor elkaar. En als ze helemaal van dat jaarlijkse gedoe af wil zijn, geven ze dat bedrag, geoormerkt voor MAX, aan Participe die het vervolgens gewoon doorstort op de rekening van MAX.

Eigenlijk is het een schande dat onze politici dit gedoe al zoveel jaren toelaten. Wel met de mond belijden dat MAX prima werk levert, maar daarna de consequenties voor zich uitschuiven. Al vele jaren…..
Hoe lang gaan die Alphense politici, die in het algemeen geen problemen hebben met geldsmijterij, nog door met het frustreren van vrijwilligers die onze jeugd geven waarop ze recht hebben: een veilige eigen plek met eigen activiteiten.

Intussen wil ik dan ook wel eens die ouders en grootouders erop aanspreken die in meerderheid nog geen donateur zijn van MAX. Voor slechts 25 Euro per jaar kun je ook als simpele burger deel uitmaken van een instelling waar je eigen kinderen of kleinkinderen baat bij hebben!

Geef een reactie

Recent nieuws

Eerste NOM-woningen in Alphen aan den Rijn verhuurd 04.03.2019 20:34

Nieuwe Prinsen en Pages voor de Cascarvieten 03.03.2019 18:37

Zilveren Tomaat voor SP veteraan Gerard Harmes 17.01.2019 15:30 SP Alphen

Donderdag 17 januari 2019 is het weer zover 17.01.2019 15:06 Politie Alphen aan den Rijn

Zondag 20 januari: Maandelijkse bidstond 17.01.2019 15:06 Sionskerk Alphen

Alphen aan den Rijn – Drie verdachten berovingen met taser aangehouden 17.01.2019 14:56 Nieuws | Zuid-Holland | politie.nl

Actief voor de circulaire economie 17.01.2019 14:26 Gemeente Alphen

Start kaartverkoop unieke muziekavond met Massada in Adventskerk 15.01.2019 10:56 Adventskerk | Nieuws

Kerstpakkettenactie bedankt Alphenaren! 14.01.2019 11:56 Adventskerk | Nieuws

Maandag 21 januari 2019: Koffieochtend Sionskerk! 14.01.2019 11:41 Sionskerk Alphen

https://www 12.01.2019 22:41 Politie Alphen aan den Rijn

Wat ze ook verzinnen, laat niemand binnen 10.01.2019 11:26 Politie Alphen aan den Rijn

Getuigenoproep 10.01.2019 11:26 Politie Alphen aan den Rijn

Eigenaar fiets gezocht 06.01.2019 08:41 Politie Alphen aan den Rijn

Pastoraat ds. De Jonge 29.12.2018 22:56 Adventskerk | Nieuws

Nieuwe ambtsdragers 29.12.2018 22:26 Adventskerk | Nieuws

Zondag 6 januari 2019: koffie na afloop 29.12.2018 21:26 Sionskerk Alphen

Kinderkerstfeest 24 december 18.12.2018 20:41 Adventskerk | Nieuws

Donderdag 20 december is het weer zover 18.12.2018 18:56 Politie Alphen aan den Rijn

Nomineer nu uw Vrijwilligersheld 18.12.2018 16:07 Gemeente Alphen


Toekomstige evenementen