Wat ´New Media´ voor ons stadshart gaat betekenen (1)

Wat ‘New Media’ voor ons stadshart gaat betekenen (I)

In het Algemeen Dagblad van zaterdag 21 augustus stond een groot artikel over wat je als organisatie met ‘Augmented Reality’ zou kunnen doen. Nu is Augmented Reality, de techniek om allerlei gegevens over de gebouwen, bedrijven en/of producten op je smartphone plaatje heen te projecteren, enorme mogelijkheden. Toch is het slechts een heel klein deel van wat je op dit moment al allemaal met ‘New Media’ kunt doen. En dat in de wetenschap dat er nog heel wat komt, en dat er nog veel meer mogelijkheden moeten worden ontdekt.
Het was de bedoeling dit onderwerp tot één column te beperken, maar ik zie al in dat er iets over de ontwikkelingen op dit terrein moet worden verteld, voor ik U duidelijk kan maken wat we er allemaal mee zouden kunnen als we dat zouden willen. Tenslotte zijn deze ontwikkelingen aan vele generatiegenoten voorbij gegaan, en de meeste jongeren nemen gewoon aan dat alle ‘New Media’ er altijd zijn geweest. Nee, dus! Zo krijgt U deze week een beetje geschiedenisles, en wat plaatselijke feiten rond dit onderwerp.
Ik kan me voorstellen dat er heel veel consumenten, detaillisten, ambtenaren en politici zijn waarvoor dat artikel over augmented reality een openbaring zou zijn. Maar zelfs voor iemand als ik, die al 1972 van alles leerde over bellen- en trommelgeheugens, in 1973 de eerste computerspelletjes speelde en in 1978 zijn eerste programmaatje schreef voor de PET-computer, is het nog altijd nauwelijks te vatten dat er zoveel kan met zo’n klein machientje als een smartphone of een iPad. Immers, de P-2000 van Philips werkte in 1985 nog met een geheugenbandje, terwijl de nog nieuwe IBM PC al veel kon, maar niet de leuk gekleurde grafische plaatjes leverde die wel op een simpele homecomputer als de MSX te zien waren. Ook de overgang van die eerste kleurenbeeldschermen naar analoge schermen was al een wonder, en de introductie van ‘harde’ schijven idem. Maar al in 1995, toen de GSM telefoons nog de omvang en het gewicht van een baksteen hadden, studeerden mijn eerste studenten af op het gebruik van het Internet door de KLM. En al die jaren was aan het zoeken hoe we die nieuwe IT, en later ICT, mogelijkheden konden gebruiken om een betere relatie met onze klanten te krijgen. Toen we in 1990 een boek publiceerden over Marketing Informatie Systemen was dat de eerste keer dat commerciële studenten met dit onderwerp, dat nu CRM heet, in contact kwamen. Hoewel ik me nooit echt met de techniek en de programma’s bezig heb willen houden, was dat in die wilde ontwikkelingstijden een noodzakelijkheid, iets wat moderne computeraars niet zullen willen geloven. Alles wat je wilt, kán toch? Nu wel, maar zonder een schroevendraaier (voor de insteekkaarten) en kennis van Basic en dBase kon je de computer niet laten doen wat je dat ding wilde laten doen.
Nu kan eigenlijk alles, en zie ik met verbazing dat bedrijven en organisaties er maar bedroevend weinig mee doen

Een korte rondgang met Google op het thema ‘winkelen in Alphen’ levert een aantal sites op, waaronder Alphen.COM overigens, waar simpelweg winkels op hun branche worden vermeld. Lang niet alle, overigens. www.winkels-nederland.nl bestaat het om wel Prenatal te vermelden, een zaak die al twee jaar weg is, en Wibra en Zeeman naar voren te schuiven als dé adressen om in Alphen kinderkleding te kopen. Onze gemeente, altijd even up-to-date, verwijst voor “winkelen in Alphen” naar de site van Winkelstad Alphen, maar die site is ook al weer maanden, na de fusie met de VOA, uit de lucht. Altijd handig, zo’n linkje. De VOA site zelf is volledig naar binnen gekeerd, daar vindt de klant, ook na een jaar, helemaal niets over detailhandel. De enige site die nog wat aan het stadshart doet is die van winkelcentrum ‘De Aarhof”, maar dat gaat natuurlijk alleen over dát deel van ons Stadshart. Tenslotte, de site van onze VVV, toch tuk op ‘winkelend publiek’, zou je zo denken, geeft alleen aan dat de bezoeker alles heeft wat omliggende grotere plaatsen ook hebben. Nou, dát is een geweldige reden om ook eens naar Alphen te gaan, de plaats die alles heeft wat die Woerdenaren, Gouwenaren of Leiderdorpers zelf ook al hebben! Dat een centrum die ‘shoppers’ vooral ‘gezellig’, ‘recreatief’ winkelen moet bieden is onze Vereniging voor Vreemdelingen Verkeer nog nieuw.
Bij alles wordt duidelijk dat er op internet nergens een duidelijk beeld is van wat ons STADSHART nu eigenlijk precies is, en waar het met dat stadshart, als centrum voor het winkelende publiek nu eigenlijk naar toe moet.

Dat, beste lezers, had ik U vandaag willen schetsen, maar daarop moet U tot de volgende week wachten. Na zoveel jaren inadequaat gebruik van onze ‘New Media’ door de plaatselijke winkeliers kan die week er ook nog wel bij, toch?

Geef een reactie

Recent nieuws

Beëindiging lidmaatschap  Ron Pool 10.11.2018 21:55 Rijn Gouwe lokaal

Week van Respect 05.11.2018 20:26 CDA Alphen aan den Rijn

Einde aan verkoop sociale woningbouw aan beleggers en vastgoedhandelaren 05.11.2018 12:56 SP Alphen

Weekendverslag 05.11.2018 12:26 Politie Alphen aan den Rijn

SP fractie helpt Nieuw Elan raadslid Robert Jan Blom met emigratie naar België! 04.11.2018 17:41 SP Alphen

Wethouder de Jager in landelijke commissie ‘Toekomst zorg thuiswonende ouderen’ 02.11.2018 16:41 Gemeente Alphen

Zorgen over houdbaarheid begroting 02.11.2018 09:56 D66 Alphen a/d Rijn

Zorgen over houdbaarheid begroting 02.11.2018 08:41 D66 Alphen a/d Rijn

Nieuwe gemeentegids beschikbaar 01.11.2018 08:56 Gemeente Alphen

Toekomstvisie Alphense kinderboerderijen 31.10.2018 16:06 Gemeente Alphen

Informatieavond subsidieregelingen sportclubs 31.10.2018 15:41 Gemeente Alphen

Dat wij wel eens verrast kunnen worden bleek vanochtend maar eens 31.10.2018 14:32 Politie Alphen aan den Rijn

Gouderak – Kassalade overval Coop Gouderak aangetroffen in sloot Gouda 31.10.2018 14:31 Nieuws | Zuid-Holland | politie.nl

Zoutloos voorproefje 31.10.2018 11:41 Gemeente Alphen

Regio Den Haag – Politie Den Haag Exclusief geeft unieke inkijk in zaak Haagse Rinus 31.10.2018 10:26 Nieuws | Zuid-Holland | politie.nl

WIJKAGENT SPREEKUUR 30.10.2018 17:41 Politie Alphen aan den Rijn

Groene Hart gaat voor duurzaam beton 30.10.2018 17:11 Gemeente Alphen

Groene Hart gaat voor duurzaam beton 30.10.2018 16:56 Gemeente Alphen

Ik val op – fietsverlichting 30.10.2018 13:06 Politie Alphen aan den Rijn

Pad langs de Zegersloot achter de Barnsteenstraat verbreed 30.10.2018 08:41 Gemeente Alphen


Toekomstige evenementen